O nás

O nás – OcrGrip

Jmenuji se Pavel Krejčí a OcrGrip je můj projekt. V roce 2018, kdy jsem začal být vidět na českých i mezinárodních OCR a ninja závodech, se mi začalo více lidí ptát, jak to, že mám tak dobrý úchop. Odpověď, že jsem dlouhá léta lezcem jim moc nestačila a ptali se, jak by i oni mohli zlepšit úchop a jak trénuji. Doporučoval jsem lezecké hangboardy na domácí použití. Když se ptali, co je to ten hangboard, co s nim mají dělat a jaký si mají koupit, tak jsem udělal průzkum, co bych doporučil. Bohužel na trhu nebyla žádná lezecká deska, kterou bych mohl doporučit pro začátečníky, ne-lezce. Pak přišel nápad a začal jsem tvořit. Navrhl jsem multifunkční OCR posilovací desku, vzal své znalosti a zkušenosti z lezeckých tréninků a popsal jsem základní principy posilování úchopu. K tomu jsme vyvinuli mobilní aplikaci a v ní vytvořili zmíněné tréninky. Výsledkem všeho tohoto snažení je OcrGrip, posilovací deska OG Board s tréninkovou aplikaci. 

I když se jedná spíše o “one-man company”, určitě bych to nezvládl jen sám, bez pomoci kamarádů. Je spousta lidí, kteří se přímo či nepřímo podíleli na tvorbě, a pomáhali a stále pomáhají s OcrGrip projektem. 

Díky všem za pomoc, a snad na někoho nezapomenu: Tomáš Kraus a Mario (výroba prototypu a tvorba aplikace pro Grip Contest),  David Aišman (lezec, spolu-tvorba tréninků),  Zuzana Macanová (design), Miroslav Vaňáček (strojní konstruktér OG Boardu), Andrej Bobko (OcrGrip mobilní aplikace, web-hosting), Zdeněk Strejc (konstrukce), Marian Šteňko, Tomáš Hnětila, Jirka Cimmler, Lukáš Novák (testeři OG Boardu, aplikace a tréninků) a hlavně přítelkyně Klára Sušánková (sociální sítě, e-shop, trpělivost a podpora).

 

O mně – Pavel Krejčí

Ve stručnosti, je mi 38 let (1983), žiji v Plzni, pracuji jako arborista (stromolezec), lezu po skalách a běhám OCR a ninja závody.

Když to trochu rozvedu a napíši trochu víc, mám pestrou sportovní minulost, která mi dala velmi dobrou průpravu na OCR a ninja. Vyzkoušel jsem celkem dost sportů – gymnastiku, bojové sporty, fotbal, tancování, parkour, žonglování. Důležitý zlom přišel v roce 2012 kdy jsem ukončil fotbalovou kariéru, objevil krásy outdooru, začal lézt po skalách, chodit po horách (VHT), jezdit na divokou vodu a hlavně aktivně trénovat sportovní lezení a bouldering. Přidal jsem i běhání a v roce 2015 jsem objevil OCR a ninja závody.

Pro zájemce o výkonnost, nejtěžší vylezenou cestu RP na skále mám obtížnosti 7b+ (9- UIAA) cesta Stalingrad (Frankejura). Běh na 10km zvládám pod 40 minut a zvládl jsem i SkyMaraton.. 🙂

 

V posledních letech jsem cíleně trénoval a připravoval se na OCR a Ninja závody. Specializuji se na krátké tratě s překážkami – ninja, 100m, 400m, 3km.

 

V letech 2018-2021 jsem byl ve výběru České reprezentace překážkových sportů, pod asociací ČAPS – https://www.prekazkovysport.cz/  

 

Mezi mé největší úspěchy, kterých si nejvíce cením, patří:

2017
OCR mistrovství Evropy (Holandsko) – 3. místo 3K
OCR mistrovství Evropy (Holandsko) – 2. místo Mix Team (Z. Kocumová, T. Tvrdík)

2018
OCR mistrovství Evropy (Dánsko) – 3. místo 3K
OCR mistrovství Evropy (Dánsko) – 2. místo Mix Team (Z. Kocumová, P. Hrdina)

2019
OCR mistrovství  ČR (Harrachov) – 1. místo 3K
OCR mistrovství  ČR (Harrachov) – 1. místo 100m ninja
OCR mistrovství Evropy (Polsko) – 8. místo 3K
OCR mistrovství Evropy (Polsko) – 8. místo 100m ninja
OCR mistrovství světa (Anglie) – 5. místo 100m ninja
Ninja OCR mistrovství světa (Rusko) – 7. místo

2020
OCR mistrovství  ČR (Klatovy) – 2. místo 3K
OCR mistrovství  ČR (Klatovy) – 2. místo 400m Stadion
OCR mistrovství ČR (Klatovy) – 3. místo 15K

2021
OCR mistrovství  ČR (Klatovy) – 1. místo 3K

2022
OCR mistrovství  ČR (Lanškroun) – 4. místo 3K
OCR mistrovství  ČR (Lanškroun) – 1. místo 400m Stadion

 

Mimo mistrovství mám úspěchy na různých českých i mezinárodních závodech. Například:
Barbarian Race (Polsko 2019) – 1. místo Arrow 400m
Bison Race (Bělorusko 2019) – 1. místo 100m ninja, 1. místo 3K
Ninja Cup (Něměcko 2019) – 2. místo
Gym Warrior (Německo 2019) – 1. místo (European Ninja League)

 

Další informace o české reprezentaci můžete naleznout na těchto stránkách – https://www.prekazkovysport.cz/ceska-reprezentace-ocr/